Forum Itbox Forum Index Forum Itbox
locul unde te simti bine
 
Salut! Ce faci ? Hai si tu cu noi :) ! Ce?! Vrei sa pleci ?! :) Stai asa oleaca!
Ne-am deschis Cafenea! Te asteptam si pe tine in Cafenea la itbox.
Locul Unde Te Simti Bine!

Amanta are dreptul la fericire?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Dragoste
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maybe
may be


Joined: 21 Sep 2005
Posts: 4833

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

CRUX wrote:
Maybe, alt motiv ar putea fi rutina, nu crezi?!

sunt atatea alte posibilitati de a activa sentimente oricum existente...incat nu vad musai patul extraconjugal rezolvarea cea mai fericita

mai degraba, problemele de-abia din acel punct incep Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
CRUX
membru
membru


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 191

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 6:27 pm    Post subject: Reply with quote

Gandeste-te ca majoritatea celor care au o amanta o fac pe la varsta de 40 ani de ani, cand incep ei sa o ia razna, crize de personalitate si alte alea. LOL
Astia mai tineri care inseala opteaza pentru aventuri de o noapte fara alte complicatii. LOL
_________________
"Durerile mici au ferestre...cele mari au intuneric."
"Cel mai dureros lucru in dragoste este atunci cand te simti in plus in locul unde altadata erai totul."
Back to top
View user's profile Send private message
maybe
may be


Joined: 21 Sep 2005
Posts: 4833

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 6:33 pm    Post subject: Reply with quote

CRUX wrote:
Gandeste-te ca majoritatea celor care au o amanta o fac pe la varsta de 40 ani de ani, cand incep ei sa o ia razna, crize de personalitate si alte alea.

cu asta chiar m-ai atins: nu suport alaturarea tanar/batran si singura explicatie o gasesc in mirajul banului Confused
Back to top
View user's profile Send private message
skullpder
silver member
silver member


Joined: 13 Dec 2003
Posts: 326
Location: Bucuresti

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 11:04 pm    Post subject: Reply with quote

Amanta are dreptul la fericire? Da are, la urma urmei este o femeie, un om, nu un monstru. Dar ca femeie, sa iubesti pe cineva conditionata de statutul in sine de amanta (adica relatie pastrata secreta, cateva ore pe zi sau la cateva zile, doar atunci cand este posibil, adica nu tot timpul) nu inseamna ca esti fericita si nu vei fi niciodata. Este doar o ILUZIE.

Solutia (dupa parerea mea): Divortul iese din discutie. Inseamna sa distrugi casnicia unor oameni si, lucrul cel mai important, viata unor copii care vor fi marcati pe viata.

Fata in cauza am inteles ca este destul de tanara. Are de invatat din aceasta relatie cat altii intr-o viata intreaga. Dar e momentul sa revina cu picioarele pe pamant si cu plusul de experienta pe care il are sa aiba puterea sa ia lucrurile de la capat si sa descopere ce inseamna cu adevarat iubirea si fericirea. Aceasta implica bineinteles renuntarea la statutul de amanta.

ps. Cateodata trebuie sa ne infingem un cutit in inima pt binele nostru si al celorlalti. Doare, ranile se vindeca, greu, dar se vindeca. Ce-i drept, raman cicatricile.
_________________
Cind oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei, se imita unul pe altul.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
maybe
may be


Joined: 21 Sep 2005
Posts: 4833

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 6:30 am    Post subject: Reply with quote

skullpder wrote:
.... e momentul sa revina cu picioarele pe pamant si cu plusul de experienta pe care il are sa aiba puterea sa ia lucrurile de la capat si sa descopere ce inseamna cu adevarat iubirea si fericirea. Aceasta implica bineinteles renuntarea la statutul de amanta.

da, va renunta intr-un fel sau altul –de obicei finalul e urat, daca ea amana sa iasa din schema, sperand intr-un divort al lui etc etc

fata va avea experienta asteptarii, a renuntarii=generozitatii si a unui fel de a iubi intens–tinem cont ca a fost nevoita sa daruiasca un prea-plin sufletesc in perioade foarte scurte de timp etc etc, asa incat, oricare alt nou partener s-ar putea simti un zeu iubit, adorat, rasfatat

dar chiar si dupa ce povestea se va fi sfarsit, litera stacojie-i va fi ramas intiparita nu pe haine ci in mintea celor din jurul noului cuplu, si mai devreme sau mai tarziu povestea se va frange iar, fata fiind condamnata in final la solitudine

cred ca sunt greseli pe care chiar daca vrei sa le uiti, te urmaresc ele

so, nu pun problema daca o amanta are dreptul la fericire

dar sustin ca n-o poate dobandi Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Iomis
gold member
gold member


Joined: 07 Feb 2007
Posts: 498

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 9:08 am    Post subject: Reply with quote

Parerea mea e ca pierde ani buni si frumosi din viata, ani care i-ar putea trai cu cineva doar al ei care sa o faca sa se simta implinita. E anormal sa te complaci atatia ani in chestia asta si sa vrei sa fii fericita.
Back to top
View user's profile Send private message
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

Buna ziua lume
Am sosit LOL LOL LOL

Deci
Crux,
Mai intai sa raspund la ceea ce m-am obligat sa rapsund
Din cele povestite de tine, prietena, care la acea vreme trebuie fi avut avut 16 ani s-a indragostit de un tip insurat mai mare cu cel putin 5-7 ani mai mare decat ea, tata a unui copil in varsta de cel putin 4 ani
Astea fiind scoase din cele povestite de tine, nu crezi ca povestea ta se incadreaza mai degraba la "Corupere de minori" ????
Este normal ca o pustoaica de 16 ani sa se indragosteasca de unul insurat?
Posibil, precum posibil ca in aceasta situatie sa nu ne putem permite sa vb despre "drepturile amantei" ci depsre vinovatia "amantei" sau vinovatia "holteiului" , a mediului incojurator , a parintilor fetei, sau putem vb despre lipsa unei educatii atat sociale cat si sexuale ..etc etc
So, un barbat cu capul pe umeri ar fi procedat la astfel de adulter?????
Oricum ar fi, incearca si povesteste "prietenei" alea fictive ale tale, ca adulterul si coruperea de minori sunt doua din cele cateva acte miselesti de care se face vinovat holteiul din povestea mai mult imaginata decat reala Wink Wink
Amanta are dreptul la fericire????
Cred ca mai intai are drept la avocat din oficiu.... si de "Protectie sociala" gratuita
Deocamdata atat despre "drepturile amantei" deoarece in aceasta poveste nu se poate vb despre "iubire" "relatie" ci naivitate, inocenta, nevinovatie.....
Unde sa nu mai luam in consideratie faptul ca relatia dintre cei doi nu poate fi compatibila din moment ce despre "sex" nu se poate vb la adresa unei pustoaice de 16 .Relatii sexuale ale pustilor de 16 nu se rezuma la orgasme si sentimente din moment ce acestia inca nu le pot defini

Toate astea poti sa i le povestesti exact cum le-am povestit eu, pe intelesul ei
Iar ataunci cand spun ca "povestea e cusuta cu ata alba" stii la ce ma refer???
prietenii stiu dc Wink
Cam atat despre prima personalitate a amantei din povestea noastra


Last edited by marius on Fri Mar 23, 2007 12:52 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
CRUX
membru
membru


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 191

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

Marius, prietena aia nu este deloc imaginara. Eu am dat un exemplu... pt ca intr-adevar cunosc o persoana pe postul de amanta.
Si sa nu imi spui ca nu ai auzit cazuri de genul asta. Amante sunt si vor mai fi de acum in colo.... pamantul asta e plin de femei carora le place sa se afle pe locul 2.
Si chiar daca avea 16 ani pe vremea cand incepuse relatia cu tipul insurat, asta nu ii dadea dreptul sa se indragosteasca?! Nu cred. Ca era el vinovat, e partea a 2-a a povestii....
El ar fi trebuit sa se simta vinovat pentru ca se incurca cu o pustoaica... fiinta aia s-a lasat amagita de un barbat care i-a promis marea cu sarea... si inca mai crede in relatia lor cu toate ca a inceput sa realizeze ca nu va fi deplin fericita nerver. Rolling Eyes
NU stiu daca are sau nu dreptul la fericire, dar eu cred ca orice om are dreptul la fericire. Nu toti ne dorim asta?! Depinde si cum incercam sa dobandim fericirea.
Ah, povestea nu e deloc cusuta cu atat alba. Eu am vrut sa aflu parerea vostra despre acest subiect, nu eu sunt problema pentru ca aici nu e vorba de mine.
Cat despre link-ul pe care l-ai dat...mhm... nu a fost fair. LOL
Acolo e vorba strict de povestea mea, de ceea ce mi s-a intamplat mie cand eram mai mica... se stie ca in adolescenta te indragostesti si un barbat are toate sansele sa iti ia mintile.
La mine lucrurile au fost mai complicate pentru ca m-am zbatut sa mentin o relatie timp de 4 ani, relatie care practic nu avea nici o sansa....
Si nu, nu am jucat niciodata rolul de amanta si nici nu am de gand sa incep de acum.
Si ca sa te lamuresc ... eu am fost casatorita cu barbatul din povestea scrisa pe roportal.... iar peste o luna urmeaza ultimul proces pt. divort.
Multumit acum?!
Ai si tu grija uneori, pentru ca poate fara sa vrei deschizi niste rani care se vor a fi inchise.
_________________
"Durerile mici au ferestre...cele mari au intuneric."
"Cel mai dureros lucru in dragoste este atunci cand te simti in plus in locul unde altadata erai totul."
Back to top
View user's profile Send private message
jazzmin
junior
junior


Joined: 22 Mar 2007
Posts: 6

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

CRUX wrote:
si inca mai crede in relatia lor cu toate ca a inceput sa realizeze ca nu va fi deplin fericita nerver. Rolling Eyes


dupa 5 ani a inceput sa realizeze ca nu va fi fericita niciodata in postura de amanta?!
sa speram ca nu-i va lua inca 5 ani sa realizeze ca nu este fericita si apoi inca 5 in care sa-si planga de mila ca nu a fost fericita...
Back to top
View user's profile Send private message
CRUX
membru
membru


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 191

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

marius wrote:
Unde sa nu mai luam in consideratie faptul ca relatia dintre cei doi nu poate fi compatibila din moment ce despre "sex" nu se poate vb la adresa unei pustoaice de 16


Ce vorbesti?! Acum aflu si eu ca o pustoaica de 16 ani nu este capabila sa intretina relatii sexuale cu un barbat. Pana la urma ce importanta are varsta?! Se cam stie ca o copila (daca asa vrei sa ii spui) poate face sex cu un barbat cu o mult mai mare dezinvoltura decat una de 30 de ani. Da, astea mai adolescente asa, sunt mai lipsite de prejudecati comparativ cu unele femei mature(am precizat unele, ca sa se stie ca nu generalizez). Sunt destule femei inhibate la capitolul sex asa ca notiunea de amanta nu ar trebui sa fie o noutate. De ce inseala barbatii?! Pentru ca sotia le ofera tot ce au nevoie?! Scuza-ma, dar asta chiar nu o cred. LOL

Am prieteni care isi inseala nevestele, si nu pentru ca s-au plictisit de ele ci pentru acestea in afara de pozitia misionarului nu mai stiu ce sa faca. In cazul asta mi se pare normal ca un barbat sa isi insele remorca. LOL
Unii barbati nu au scuze, dar parca treaba cu inselatul e specifica sexului masculin nu?! Cica asa sunt facuti barbatii, sa insele....

marius wrote:
Relatii sexuale ale pustilor de 16 nu se rezuma la orgasme si sentimente din moment ce acestia inca nu le pot defini


Unii nu le pot defini pentru ca sunt prea imaturi ca sa isi dea seama ce li se intampla. Confunda dragostea cu atractia fizica samd. Dar sa nu generalizam. La 16, 17 ani poti iubi destul de profund incat sa iti ajunga pentru o viata intreaga. Depinde cum vede fiecare persoana dragostea, cum o traieste si cum o intretine. Wink

Iomis wrote:
Parerea mea e ca pierde ani buni si frumosi din viata, ani care i-ar putea trai cu cineva doar al ei care sa o faca sa se simta implinita


Da, asa e, dar persoana implicata trebuie sa ajunga sa constientizeze asta si deabia dupa aceea poate realiza anumite greseli facute.


maybe wrote:
fata va avea experienta asteptarii, a renuntarii=generozitatii si a unui fel de a iubi intens–tinem cont ca a fost nevoita sa daruiasca un prea-plin sufletesc in perioade foarte scurte de timp etc etc, asa incat, oricare alt nou partener s-ar putea simti un zeu iubit, adorat, rasfatat


Marius, ia citeste putin ce a scris aici maybe LOL, nici nu se putea exprima mai bine. LOL

jazzmin wrote:
sa speram ca nu-i va lua inca 5 ani sa realizeze ca nu este fericita si apoi inca 5 in care sa-si planga de mila ca nu a fost fericita...


Asta o poate sti doar persoana in cauza, numai ea stie ce simte si cat timp ii trebuie pentru a isi putea reface viata, langa o persoana care sa o merite. Wink
_________________
"Durerile mici au ferestre...cele mari au intuneric."
"Cel mai dureros lucru in dragoste este atunci cand te simti in plus in locul unde altadata erai totul."
Back to top
View user's profile Send private message
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Fri Mar 23, 2007 11:38 pm    Post subject: Reply with quote

Crux wrote:
Totusi...amanta nu are dreptul la fericire?
Ce parere aveti?! Ea nu merita sa fie fericita

Dar ce inseamna fericire?
Ce anume a intreprins amanta(copila) pt a merita fecirea?
Fericirea este un merit ???

Mai intai ca fericirea nu o meritam ca pe un dar, cadou sau rasplata
Fericirea difera in functie de individualitatea fiecaruia dintre noi si fiecare dintre noi percepe fericirea bazandu-se pe echilibrul dintre dorintele si posibilitatile de care se poate bucura, ce le poate fructifica , ce il poate multumi
Pt a putea dobandi fericire in dragoste nu se aspira la sentimente ce nu pot fi implinite , crux
Ce anume a determinat pe acea tanara amanta sa priveasca spre acel holtei??
Naivitatea, lipsa unei educatii adecvate, lipsa unei experiente (caracteristica varstei) insa noi nu suntem judecatorii de apoi , iar realitatea este coplesitoare.....
Ce anume a determinat-o sa continue relatia?
Lipsa unei responsabilitati fatza de drumul ce urma sa il parcurga
Faptul ca ea a cautat vise si a primit somn mi se pare destul de echitabil.
Crux, tu intrebi daca merita ea fericirea????
Eu cred ca deja o are!
Are exact ceea ce a cautat , cladit si pastrat
Vrea mai mult? Atunci sa isi i-a ceea ce i-se cuvine!
Nu il poate avea? Sa nu spere atunci!

Daca ea a afirmat ca nu este fericita, e semn ca nu constientizeaza prezenta unei fericiri si asta deoarece isi sufoca necesitatile sufletesti cu stresul provocat de incapabilitatea de a putea nazui la mai mult decat poate primi
Nu....., ea nu este o amanta!
O amanta stie care si unde ii sunt limitele, o amanta nu se obliga , nu se indatoreaza, nu se angajeaza in ceea ce nu isi permite si nici nu devine obsedata de vise ce nu pot fi implinite
Ceea ce este ea,.... este o victima a unui conflict sentimental pe care ea nu este in masura sa il analizeze, o inocenta care plateste
Rolul amantei in relatie???
Mai intai sa apara o amanta cu un subiect si o motivatie, si apoi vom discuta si despre acest aspect

crux wrote:
marius wrote:
Unde sa nu mai luam in consideratie faptul ca relatia dintre cei doi nu poate fi compatibila din moment ce despre "sex" nu se poate vb la adresa unei pustoaice de 16

Ce vorbesti?! Acum aflu si eu ca o pustoaica de 16 ani nu este capabila sa intretina relatii sexuale cu un barbat. Pana la urma ce importanta are varsta?! Se cam stie ca o copila (daca asa vrei sa ii spui) poate face sex cu un barbat cu o mult mai mare dezinvoltura decat una de 30 de ani.
.........
De atata ironie ai sa te ineci in propriile contradictii
Sexul (partida) dintre o minora si un adult se incadreaza la "corupere de minori"
Asta e pt tine compatibilitate?
In citatul de mai sus eu vb despre compatibilitate ceea ce solicita implicarea ambilor parteneri.....
Acel adult care face sex cu o minora, crezi ca este compatibil din moment ce adultul constientizeaza actul ca pe o fapta penala???
Hai sa rationam putin inainte de a lasa hormonii sa ne orbeasca luciditatea, ok???
Tu poate vezi un act normal si implinit...insa eu vad o incalcare a unui articol din Constitutie
Mersic totusi pt atentie
Tu chiar crezi ca o copila este mai patimasa ca una de 30????
Probabil inca nu ai avut 30 de ani
crux wrote:
De ce inseala barbatii?! Pentru ca sotia le ofera tot ce au nevoie?!
Ce te face sa crezi ca sotiile care ofera tot nu sunt inselate????
Infidelitatea , crux, izvoraste din caracter nu din organ
Quote:
Am prieteni care isi inseala nevestele, si nu pentru ca s-au plictisit de ele ci pentru acestea in afara de pozitia misionarului nu mai stiu ce sa faca. In cazul asta mi se pare normal ca un barbat sa isi insele remorca

Ai o definitie "ciudata" pt notiunea sotie .
Cum te-ai simti sa fii supradenumita astfel? Ciudat limbaj

Crux, atentie deoarece a admite aceasta motivatie (inselatul-infidelitate) ca fiind o normalitate, inseamna de altfel a accepta si a admite ca toti cei nemultumiti de pozitia misionarului sunt indreptatiti sa divorteze pe buna dreptate
Este ceea ce afirmi...
Cum ramane insa cu femeile care au o retinere in ce priveste sexul oral sau anal???
Vad ca pui sexul inaintea sentimentelor
Crezi ca sexul oral, anal, etc etc ar tine acasa barbatii si ar impiedica divorturile???
Crezi ca compatibilitatea si trainicia intr-o relatie tine doar de sex??
Intrebare: Daca logodnicul , in urma unui accident ar ramane impotent, te-ai mai casatori cu el???
Nu raspunde, deja stiu raspunsul

Alta intrebare: daca la 80 de ani mosul tau vrea o pozitie ciudata pe care tu nu o vrei, inseamna ca este indreptatit sa te insele?
Poate ar fi mai bine ca tu sa generalizezi , ca eu sa nu incep cu intrebarile


Quote:
Unii barbati nu au scuze, dar parca treaba cu inselatul e specifica sexului masculin nu?! Cica asa sunt facuti barbatii, sa insele....
Intr-adevar sunt facuti sa insele pe cele ce se lasa inselate sau altfel spus femeia a fost creata pt a fi inselata (doar Biblia contrazice)
Crux wrote:
Iomis wrote:
Parerea mea e ca pierde ani buni si frumosi din viata, ani care i-ar putea trai cu cineva doar al ei care sa o faca sa se simta implinita

Da, asa e, dar persoana implicata trebuie sa ajunga sa constientizeze asta si deabia dupa aceea poate realiza anumite greseli facute.
Hai fugi
Din greseli inveti despre consecintele greselilori, din fapte bune inveti cum sa faci diferenta
Ea invata doar cum e sa fii victima, iar asta este o experienta de compatimit, nu una de care se poate bucura
Pana la urma iese tot mai mult in evidenta faptul ca tu o sustii cu toate ca la inceput te-ai declarat impotriva Very Happy

1 wrote:
Marius, tu crezi ca poti sa programezi momentul in care te vei indragosti?! iti zic eu ca nu. cand se intampla se intampla si pace. poate ea nu stia ca el e insurat sau chiar daca stia sentimentele sunt tot sentimente si oricat de mult te-ai gandi rational, ca nu e moral sa stai cu un barbat insurat, tot inima ti-o asculti, nu capul.

2 wrote:
se stie ca in adolescenta te indragostesti si un barbat are toate sansele sa iti ia mintile.

Vezi ca unul din aceste 2 citate contrazice pe celalalt
Iti i-a mintile sau iti asculti inima?

Psihologic, fericrea se manifesta atunci cand capul(creierul) rationalizeaza sentimentele izvorate din inima
Acea copila ce a rationalizat?
Sa iti spun eu ce NU a rationalizat:
-Anume faptul ca ea se incurca cu un barbat incurcat cu obligatii si prioritati
-Nu a rationalizat ca ea este doar victima unei pofte sexuale
-Nu a rationalizat ca ea este defapt partasa unui adulter
-NU a rationalizat faptul ca acel barbat ii aduce pe tava dovada unei infidelitati
Mai devreme sau mai tarziu, acel barbat va fi nevoit sa renunte la una dintre cele doua iar cea aleasa deja a fost aleasa
-Nu a rationalizat ca acel barbat poate renunta la familie pt un weekend cu amanta
-Nu a rationalizat ca acel barbat , neglijeaza si atenteaza chiar la linistea si fericirea propriului copil
-Si la urma nu a reationalizat ca ea urmeaza sa porneasca la drum cu un astfel de barbat
Quote:
Ai si tu grija uneori, pentru ca poate fara sa vrei deschizi niste rani care se vor a fi inchise
.
Deschid eu ranile sau ranile nu sunt pe deplin inchise sau cicatricile sunt de vina???
Back to top
View user's profile Send private message
CRUX
membru
membru


Joined: 19 Mar 2007
Posts: 191

PostPosted: Sat Mar 24, 2007 1:15 am    Post subject: Reply with quote

duhhh.... o luam de la capat pentru ca vad ca nu reusesc sa ma fac inteleasa. LOL



nu iau apararea nimanui, nu sunt nici pro dar nici contra. intr-adevar, ei, am incercat mereu sa ii caut scuze, poate si pentru ca am fost mai apropiata de ea si o vedeam cum vine la mine plangand pentru ca el se plimba in parc cu sotia si copilul. pana in momentul in care am terminat liceul am stiut destule despre relatia lor si imi parea rau pentru ea ca sufera langa un barbat care era constienta ca nu ii va apartine niciodata.



daca ar fi sa generalizez as spune ca o amanta nu are nici un fel de scuze pentru ca incearca(niciodata nu reuseste) sa isi cladeasca fericirea pe nefericirea alteia. iar mie asta nu mi se pare corect. le-am acuzat de fiecare data si asta pentru ca m-am gandit ca in spatele unei astfel de relatii se afla niste interese bine determinate. pana la urma care este rolul amantei?! acela de a satiface din punct de vedere sexual un barbat. cel putin eu asta cred. se intampla prea rar ca un barbat sa se indragosteasca de amanta, de obicei cand se satura de una, cauta alta dar sotia tot sotie ramane. Wink


deci am spus si mai spun inca o data daca e nevoie, daca privesc situatia gandindu-ma la colega mea incerc sa ii gasesc scuze dar daca vorbesc la modul general acuz amanta.




marius wrote:
Ce anume a determinat pe acea tanara amanta sa priveasca spre acel holtei??


sincer?! in prima faza au atras-o banii lui, era multimita ca i se da ceea ce cere, se simtea importanta cand respectivul o ducea in restaurante de lux si ii cumpara haine de firma. da, astea erau fite de adolescenta aflata inca la pubertate. dar, in timp a ajuns sa se indragosteasca de el. habar n-am ce a fost in mintea ei pentru ca nu am puterea de a afla ce gandesc si simt oamenii.


marius wrote:
Acel adult care face sex cu o minora, crezi ca este compatibil din moment ce adultul constientizeaza actul ca pe o fapta penala???


ai impresia ca el se gandea la aspectul asta?! el traia momentul si isi vedea in continuare de viata lui.



nu stiu cat de patimasa poate fi o femeie de 30 de ani in pat. cand am sa ajung la varsta aia poate am sa pot face diferenta. fiecare femeie traieste un act sexual intr-un anumit mod. nu putem sa spunem ca una de 20 de ani nu stie ce e dragostea, pe cand una de 30 e deja maestra. hai sa nu luam lucrurile asa. stiu ca o pustoaica de 16 -18 ani nu este suficient de matura si trateaza lucrurile cu superficialitate dar sa nu amestecam asta cu sentimentele. din multe puncte de vedere o pustoica putea fi imatura dar in dragoste poti fi matur la orice varsta. si crede-ma ca nu vorbesc aiurea.



fiecare isi exteriorizeaza sentimetele intr-un anumit mod, fiecare simte intr-un anumit stil, si nu are rost sa facem comparatii. daca ne referim strict la sex .... si o femeie de 30 de ani poate fi pasionala dar si una de 20. poate ca aici totul se reduce la experienta fiecaruia. stiu ca o femeie de 30 de ani este mult mai matura, mai coapta si vede lucrurile din alta perspectiva. dar stiam ca dragostea nu are varsta.... poate nu am stiut eu bine LOL



nu am pus niciodata sexul pe primul plan si nici nu il voi pune, nu sexul ma tine langa partener, ci ceea ce simt pentru el si ceea ce ne leaga dar si sexul are o anumita importanta in relatie, are un rol destul de important. cred ca dragostea se implineste printr-un contact sexual... si aici ma refer la tandrete, gesturi, trairile sunt intense si aia e dragoste.... asa o vad eu.... Rolling Eyes




nu cred ca a insela este ceva normal. dar stiu ca barbatii sunt facuti ca sa insele. as fi vrut sa cred ca exista si barbati care iubesc si respecta femeia si sunt capabili sa reziste tentatiilor care apar atat de frecvent. trainicia relatiei nu tine numai de sex dar daca esti incompatibil sexual cu cel de langa tine.... relatia nu prea merge. sa nu imi spui ca tu ai putea sa stai o viata intreaga langa o femeie care nu te multumeste sexual, pentru ca nu te cred. chiar daca nu dai o prea mare importanta, pe parcurs apar niste frustrari.


CRUX wrote:
se stie ca in adolescenta te indragostesti si un barbat are toate sansele sa iti ia mintile.


cand am spus asta m-am referit la mine, la ceea ce are legatura cu mine, in nici un caz cu subiectul deci iarta-ma dar nu ma contrazic deloc. LOL
_________________
"Durerile mici au ferestre...cele mari au intuneric."
"Cel mai dureros lucru in dragoste este atunci cand te simti in plus in locul unde altadata erai totul."
Back to top
View user's profile Send private message
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Sat Mar 24, 2007 2:19 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
nu stiu cat de patimasa poate fi o femeie de 30 de ani in pat. cand am sa ajung la varsta aia poate am sa pot face diferenta. fiecare femeie traieste un act sexual intr-un anumit mod. nu putem sa spunem ca una de 20 de ani nu stie ce e dragostea, pe cand una de 30 e deja maestra. hai sa nu luam lucrurile asa. stiu ca o pustoaica de 16 -18 ani nu este suficient de matura si trateaza lucrurile cu superficialitate dar sa nu amestecam asta cu sentimentele. din multe puncte de vedere o pustoica putea fi imatura dar in dragoste poti fi matur la orice varsta. si crede-ma ca nu vorbesc aiurea.



fiecare isi exteriorizeaza sentimetele intr-un anumit mod, fiecare simte intr-un anumit stil, si nu are rost sa facem comparatii. daca ne referim strict la sex .... si o femeie de 30 de ani poate fi pasionala dar si una de 20. poate ca aici totul se reduce la experienta fiecaruia. stiu ca o femeie de 30 de ani este mult mai matura, mai coapta si vede lucrurile din alta perspectiva. dar stiam ca dragostea nu are varsta.... poate nu am stiut eu bine
Eu vb despre sex.... tu despre ce???
Dragostea si sexul sunt doua mancaruri diferite iar ceea ce faceau ei se numeste simplu "sex" din moment ce intre ei existau sentimente diferite, motivate individual
Back to top
View user's profile Send private message
jazzmin
junior
junior


Joined: 22 Mar 2007
Posts: 6

PostPosted: Sat Mar 24, 2007 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

CRUX wrote:
De ce inseala barbatii?! Pentru ca sotia le ofera tot ce au nevoie?! Scuza-ma, dar asta chiar nu o cred. LOL

Am prieteni care isi inseala nevestele, si nu pentru ca s-au plictisit de ele ci pentru acestea in afara de pozitia misionarului nu mai stiu ce sa faca. In cazul asta mi se pare normal ca un barbat sa isi insele remorca. LOL


ultimul epitet e de-a dreptul memorabil LOL

cineva a spus odata ca un barbat isi inseala partenera nu pentru ca "cealalta" este mai tanara, mai frumoasa, mai desteapta, mai eleganta, mai buna in pat, mai... ci pentru ca este alta.
prietena ta de 21 de ani se iluzioneaza ca tineretea si dezinvoltura in pat sint suficiente pentru ca amantul sa-si lase balta familia ca sa o faca pe ea fericita...foarte rar un barbat isi paraseste sotia pentru amanta (sau posibila amanta) iar cand face asta e pentru ca s-a indragostit, nu pentru ca amanta e senzationala la pat.
Back to top
View user's profile Send private message
Iomis
gold member
gold member


Joined: 07 Feb 2007
Posts: 498

PostPosted: Mon Mar 26, 2007 8:52 am    Post subject: Reply with quote

CRUX wrote:

nu cred ca a insela este ceva normal. dar stiu ca barbatii sunt facuti ca sa insele. as fi vrut sa cred ca exista si barbati care iubesc si respecta femeia si sunt capabili sa reziste tentatiilor care apar atat de frecvent. trainicia relatiei nu tine numai de sex dar daca esti incompatibil sexual cu cel de langa tine.... relatia nu prea merge. sa nu imi spui ca tu ai putea sa stai o viata intreaga langa o femeie care nu te multumeste sexual, pentru ca nu te cred. chiar daca nu dai o prea mare importanta, pe parcurs apar niste frustrari.

Barbatii si femeile inseala in egala masura. De regula cand inseala o fac unul cu altul. LOL
Daca esti incompatibil sexual cu cel de langa tine si nu poti sa gasesti o cale atunci divortezi si iti vezi de alta care te satisface asa cum vrei tu si nu te complaci intr-o relatie de suprafata care n-aduce fericire nici unuia dintre ei. Esti mai implinit daca stai langa o femeie care nu te multumeste sexual si inseli? Nu pot intelege asta.
Si exista si barbati care nu inseala. La fel cum exista si femei care nu inseala. Nu inteleg de ce generalizezi. Si nu numai ca generalizezi, dar parca consideri ca e normal asa desi e total anormal. Sau e posibil ca la generatia tanara (si ma refer aici la cei pana in 25 de ani) chiar sa nu mai existe notiunea de "fidelitate".
Back to top
View user's profile Send private message
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Dragoste All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Portal - Bandwidth Test ( test your internet bandwidth ) - Bancuri ( cele mai bune bancuri ) - Radio Live ( posturi de radio live din romania ) - Anunturi Gratuite ( anunturi gratuite pe categorii ) - Jocuri ( spuma jocurilor flash de pe internet ) - Horoscop ( horoscopul tau zilnic ) - Subtitrari ( subtitrari filme ) - Antivirus ( scan online ) - Ziare ( ziare romanesti in ordine alfabetica ) - Vremea ( vremea in Romania ) - Taxi in Romania ( companii de taxi ) - Revista Presei ( spuma stirilor ) - Locuri de munca - Telefoane Mobile - Cazare - Jocuri Online - Jocuri Noi - Concerte - Parteneri - Program TV ( program tv in romania ) - Anunturi ( anunturi fara inregistrare )

Radio Live in Romania
- Radio - Europa FM Live - Radio 21 Live - Kiss FM live - Total Live - Pro FM Live - Guerrilla Live - City FM Live - Romantic FM Live - National FM Live

Rock FM | Radio ZU | Magic FM | National FM | City FM | Pro FM | Radio Guerrilla | KISS FM | Radio 21 | Europa FM | Radio Manele

Jocuri Online
Jocuri Actiune | Jocuri Amuzante | Jocuri Arcade | Jocuri Aventura | Jocuri Barbie | Jocuri Carti | Jocuri Casino | Jocuri Clasice | Jocuri Copii | Jocuri De Gatit | Jocuri Impuscaturi | Jocuri Indemanare | Jocuri Logice | Jocuri Puzzle | Jocuri Racing | Jocuri Shootere | Jocuri Sport


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

- WebHosting