Forum Itbox Forum Index Forum Itbox
locul unde te simti bine
 
Salut! Ce faci ? Hai si tu cu noi :) ! Ce?! Vrei sa pleci ?! :) Stai asa oleaca!
Ne-am deschis Cafenea! Te asteptam si pe tine in Cafenea la itbox.
Locul Unde Te Simti Bine!

chestii haioase care le primim in mailuri
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Funny Stuff
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sweety
Big Diamond


Joined: 14 Aug 2005
Posts: 3200

PostPosted: Fri May 19, 2006 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

Din perlele elevilor
- Tatăl era avocat, mama era moldoveancă...

- Ţăranii lui Creangă vorbesc o limbă fără greşeli de ortografie.

- Văz?nd-o singură pe drum pe Vitoria, ţăranul a avut impresia că este nemăritată şi s-a comportat ?n consecinţă...

- Cea de-a doua fază a creaţiei lui Eminescu s-a deosebit de prima şi a urmat după aceasta...

- După moartea părinţilor săi, Creangă şi-a trăit viaţa ?n continuare p?nă ?n ultimii ani ai vieţii lui.

- Personajele din "Neamul Şoimăreştilor" sunt reprezentative pentru secolul XVII pentru că au trăit epoca aceea.

- Romanul "Răscoala" culminează la sf?rşit cu un deznodăm?nt tragic.

- Din cauza condiţiilor grele, Eminescu a murit de foame toată viaţa.

- ?n poezia lui Top?rceanu g?zele, g?ndacii şi insectele, cum e coţofana, stau de vorbă: "Ce ne facem fetelor?".

- Poetul c?ntă satul de care nu te mai poţi despărţi odată ce l-ai părăsit.

- Cruciadele sunt nişte războaie organizate de papalitatea nobilimii din orientul de apus pentru cuceriri de teritorii.

- Coşbuc c?nta fetele care vin la r?u cu fusta ridicată p?nă la br?u...

- Paşa Hassan este rugat de Mihai să lupte ei am?ndoi, dar el fuge mişeleşte şi se luptă prin intermediul oştilor.

- Viaţa albinelor e primejduită mereu de insecte ca: ţ?nţarul, viespea, şoarecele şi urşii care se urcă ?n fagi unde sunt albinele str?nse ?n colonii şi depun miere.
_________________
Oh I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Back to top
View user's profile Send private message
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
Sweety
Big Diamond


Joined: 14 Aug 2005
Posts: 3200

PostPosted: Fri Aug 25, 2006 12:17 pm    Post subject: nu e comica dar e faina Reply with quote

Iata o istorioara care merita pusa in circulatie:

?Rob este tipul de om pe care ti-ar placea sa-l urasti: e intotdeauna bine dispus si are intotdeauna ceva pozitiv de spus. Daca cineva il intreaba cum ii merge, el raspunde: "Daca ar fi mai bine de atat, ar fi nevoi de doi oameni pentru atata bine!" E un optimist. Daca un coleg are o zi rea, Rob reuseste intotdeauna sa-l faca sa vada partea pozitiva a situatiei. Am devenit curios si intr-o zi l-am intrebat: "Nu inteleg, nu este cu putinta sa fii optimist in toate zilele, tu cum reusesti?" Rob imi raspunse: "In fiecare zi cand ma trezesc, stiu ca am doua posibilitati: Pot sa aleg sa fiu bine dispus sau pot sa aleg sa fiu rau dispus. Si aleg sa fiu bine dispus. Cand mi se intampla ceva rau, pot sa aleg intre a fi o victima sau pot sa aleg sa invat din ce mi s-a intamplat. Si eu aleg sa i nvat. De fiecare data cand cineva vine la mine sa se lamenteze pentru ceva, pot sa aleg intre a-i accepta plangerile sau pot alege sa-l ajut sa vada latura pozitiva a vietii. Si eu aleg intotdeauna partea buna a vietii. "Dar asta nu este intotdeauna asa de usor" i-am spus . "Ba da, zise Rob, intreaga viata este o problema de optiuni. Cand indepartezi din viata tot ceea ce nu conteaza cu adevarat, totul devine o chestiune de optiuni. depinde de tine sa alegi cum sa reactionezi la diverse situatii, tu trebuie sa decizi cum sa-i lasi pe altii sa-ti influenteze atitudinea fata de viata. Tu alegi sa fii bine sau rau dispus. Pana la sfarsit tu esti acela care decizi cum sa-ti traiesti viata". Dupa aceasta discutie am pierdut legatura cu Rob fiindca mi-am schimbat locul de munca, dar adesea ma regaseam gandindu-ma la cuvintele lui atunci optam pentru ceva in viata in loc sa reactionez la evenimente. Apoi am aflat ca Rob a avut un accident groaznic la locul de munca, a cazut de la 18 metri inaltime si dupa o operatie de 8 ore si dupa o indelungata spitalizare a iesit avand o placa de otel in spate. M-am dus sa-l vad si l-am intrebat daca se simte tot atat de bine. "Vrei sa vezi cicatricile mele? " "Dar cum faci sa ramai pozitiv dupa ce ti s-a intamplat? "In timp ce cadeam, primul lucru care mi-a venit in minte a fost fetita mea. Apoi in timp ce zaceam pe pamant, mi-am zis ca pot sa aleg intre a muri si a trai. Si am ales sa traiesc" "Dar nu ti-a fost frica?" "Atunci cand m-au dus la spital si am vazut expresiile fetelor surorilor si doctorilor, mi-a fost frica fiindca era de parca se uitau la un om mort. Apoi un infirmier m-a intrebat daca am alergie si am raspuns : DA! Toti m-au privit si atunci am urlat: sunt alergic la gravitatie! Toti au izbucnit in ras, si eu le-am spus: acum operati-ma ca un om viu, nu ca pe unul care e deja mort!" Rob m-a invatat ca in fiecare zi avem posibilitatea de a alege sa traim o viata deplina. Si este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei cu care trebuie sa traim, si maine ne vom gandi la problemele de maine. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri. ? Acum ai doua optiuni: sa stergi acest document sau sa-l trimiti celor pe care ii iubesti. Iti spun ce am ales eu: voi trai din plin fiecare zi, fiecare rasuflare, si presus de toate, fiecare prietenie. ....... autor necunoscut

"Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda." Herbert Agar

Wink
_________________
Oh I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Back to top
View user's profile Send private message
maybe
may be


Joined: 21 Sep 2005
Posts: 4833

PostPosted: Mon Aug 28, 2006 12:07 pm    Post subject: Re: nu e comica dar e faina Reply with quote

Sweety wrote:


"Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda." Herbert Agar

Wink


Smile un fel de..replica

"Cea mai obisnuita minciunaeste aceea pe care ne-o spunemnoua insine." Nietzshe
Back to top
View user's profile Send private message
mariusc
gold member
gold member


Joined: 06 Jan 2005
Posts: 576
Location: :)

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

De ce a traversat puiul autostrada?

INVATATOARE DE SCOALA PRIMARA: Pentru ca a vrut sa ajunga de partea cealalta.

PROFESOR DE LICEU: Chiar daca v-as explica, dragii mei dobitoci, tot n-ati intelege.

PLATON: Pentru ca a mers in cautarea binelui si armoniei.

ARISTOTEL: Este in natura puilor sa traverseze strazi.

KARL MARX: Avea instabilitate istorica si dialectica.

MARTIN LUTHER KING: I have a dream... Vad o lume in care toti puii vor fi liberi sa traverseze strazile fara sa fie intrebati de motivele lor.

MOISE: Si Dumnezeu a coborit din ceruri si a poruncit puilor: Traversati autostrazile! Si puiul a traversat-o, si toti s-au inveselit.

BILL CLINTON: Puiul n-a traversat autostrada. Repet, puiul NU a traversat autostrada.

MACHIAVELLI: Chestiunea este ca puiul a traversat autostrada. Cui ii pasa de ce? Faptul de a traversa autostrada justifica orice alt motiv.

FREUD: Faptul ca te preocupa de ce puiul a traversat autostrada scoate in evidenta nesiguranta ta sexuala: Oedip Avicol.

BILL GATES: Chiar acum am lansat in piata MSChicken 2000, care nu numai ca traverseaza autostrazile, ci pune oua, arhiveaza documentele importante si rotunjeste calculele dumneavoastra fara nici o eroare.

EINSTEIN: Daca puiul a traversat autostrada sau autostrada s-a deplasat pe desubtul lui depinde de punctul de reper relativ.

ANDERSEN CONSULTING: Iregularitatea partii autostrazii a puiului ii ameninta pozitia dominanta in marketing. Puiul se lovea de sfidari importante pentru a crea si a dezvolta competentele necesare pentru a crea si a infrunta competitivitaea pietei.

BUDDHA: A pune aceasta intrabare contrazice propria ta natura de pui.

PUBLICITY: Unde scrie "Puiul traverseaza autostrada" trebuia sa zica "Afacerile necurate ale lui Puiu"

TITLU DE ZIAR NATIONAL: Criza economica constringe puiul sa traverseze autostrada !

TITLU DE PAGINA 12: Puiul e gata!

REVISTA FEMEII: Luminile amurgului se revarsau peste campia solitara. O lumina. Un destin. O singuratate. Puiul a ridicat capul in cautarea unui raspuns la toate intrebarile sale. La distanta, o modesta casuta de tabla. Nici o masina nu traversa la ora acea autostrada nr. 2, care uneste Filea de Jos cu Giurtelecu Hododului. Puiul a stiut atunci ca a sosit momentul. Scuturindu-si amorteala penelor a mers hotarit, a pus o gheara pe asfalt, pe urma alta, si alta, si alta (oare cite picioare are?). Mergea mindru. Stia ca se apropia sa reuseasca imposibilul. Se gandea la succes. La glorie. La faima. De aceea n-a vazut acel camion fara lumini. De acea n-a auzit zgomotul rablagit al motorului Roman.

ZIARUL ADEVARUL: Mitrea si puiul: obscurele coridoare al unei relatii impropri. Ce este in spatele afacerii autostrazilor? Informatii exclusive: gainile si puisorii care primesc pe sub mana malai de la Stat. Cine sunt cei care profita de oua?

ACASA MAGAZIN: Toata intimitatea puilor: "IMI LIPSESTE NUMAI DRAGOSTEA CA SA AM UN SUCCES TOTAL"

JOSE SOFISMA: Toti puii traverseaza autostrazile. Puiul a traversat autostrada. Puiul este in sine tot o autostrada.

CONSTANTINESCU: Concetateni, v-am prevenit daca nu oprim puiul corupt acum o sa ajunga pina la trotuarul de visavis si va reduce credibilitatea tarii la parteneriatele cu Occident!

ILIESCU: Pentru ca e un !#$&^* de taranist iresponsabil!

MITREA: Am dat dispozitie sa i se congeleze conturile pina nu plateste taxele de drum.

MARKO BELA: E un drept al minoritatii avicole

SUPORT TEHNIC: Eu de aici nu vad sa fi traversat strada. Resetati puiul si daca tot il vedeti ca traverseaza, formatati ouale sau trimiteti pe cineva din firma la cursurile noastre ($322 la cursul zilei plus TVA)
Back to top
View user's profile Send private message
Sweety
Big Diamond


Joined: 14 Aug 2005
Posts: 3200

PostPosted: Fri Sep 01, 2006 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

saracul pui LOL LOL
_________________
Oh I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Back to top
View user's profile Send private message
redgreeneyes
junior
junior


Joined: 29 Nov 2005
Posts: 15

PostPosted: Tue Sep 12, 2006 1:04 am    Post subject: un blog tare Reply with quote

littlebit-funny.blogspot.com/

merita vazut
_________________
The only constant is change. Make it real. Peace.
http://littlebitsoft.com
Back to top
View user's profile Send private message
mariusc
gold member
gold member


Joined: 06 Jan 2005
Posts: 576
Location: :)

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

Premiul LIEBECK este numit asa dupa Stella Liebeck -
> de 81 ani - care a
> dat in judecata McDonalds pentru ca si-a varsat in
> poala o ceasca de cafea
> si a castigat 2.9 milioane $... E cunoscut faptul ca
> americanii se dau in
> judecata pentru orice rahat, dar astea depasesc
> intelegerea umana, cel de
> pe primul loc e pur si simplu un scenariu SF ...
>
> -Locul 5 - Kathleen Robertson, Austin, Texas, a
> primit o despagubire de
> 780.000 de dolari. Ea si-a fracturat glezna intr-un
> magazin de mobila,
> dupa ce s-a impiedicat de un baietel care alerga
> prin magazin.
> Verdictul tribunalului i-a surprins pe proprietarii
> magazinului avand in
> vedere ca boracul era chiar copilul doamnei
> Robertson!
>
> -Locul 5 - La egalitate pe locul 5 este si Carl
> Truman de 19 ani care a
> castigat 74.000$ si cheltuieli pentru ingrijiri
> medicale, dupa ce un vecin
> a trecut cu Honda Accord peste mana lui. El se
> bagase pe sub masina ca sa
> fure rotile masinii, iar vecinul care era la volan,
> nu l-a vazut si a
> plecat din parcare ...
>
> -Locul 5 - Tot pe locul 5 se afla Terrence Dickson
> din Bristol
> Pennsylvania, care dupa ce a spart o casa a vrut sa
> iasa prin garaj, dar
> usa acestuia era stricata ... si usa de acces in
> casa se inchisese automat
> in urma lui. Proprietarii erau in vacanta, asa ca
> hotul-minune a ramas
> inchis 8 zile in garaj, hranindu-se doar cu o lada
> de Pepsi si un sac de
> mancare pentru caini. El a dat in judecata casa de
> asigurari a
> proprietarului pentru ca situatia i-a cauzat stres
> si a castigat 500.000$
>
> -Locul 4 - E ocupat de Jerry Williams din Little
> Rock Arkansas, care a
> fost muscat de c*r de cainele vecinului, care era
> legat si in curtea
> respectivului vecin. El nu a castigat decat 14.500$
> pentru ca juriul a
> considerat ca dl Williams a provocat "un pic" acest
> incident, sarind
> gardul si tragand cu o pusca cu alice in caine ...
>
> - Locul 3 - Apartine don'soarei Amber Carson din
> Lancaster
> Pennsylvania, care a alunecat pe o balta de sifon
> intr-un restaurant si
> si-a rupt noada.Treaba e ca balta fusese facuta
> chiar de don'soara, care
> aruncase un pahar cu sifon in capul prietenului ei,
> si probabil ratase...
> A castigat 113,500 $.
>
> - Locul 2 - Kara Walton din Claymont Delaware a
> incercat sa intre pe
> geamul unei toalete de la un club de noapte pentru a
> nu plati 3.5$ la
> intrare,a alunecat si si-a spart doi dinti. A dat in
> judecata clubul si a
> castigat 12.000 $ si cheltuielile stomatologice.
>
> - Locul 1 si coronita - Merv Grazinski din Oklahoma
> City, a cumparat o
> rulota cat o casa, si cand se deplasa pe autostrada
> a fixat viteza pe
> automat si s-a dus in spate sa-si faca o cafea...
> Rulota a iesit
> bineinteles de pe autostrada si a cazut in sant. El
> a dat in judecata
> compania care a fabricat rulota pentru ca nu au
> specificat in manualul de
> utilizare ca nu trebuie sa paraseasca volanul in
> timp ce merge... A
> castigat 1.750.000$ si o noua rulota, iar compania a
> modificat manualul de
> utilizare...
>
Back to top
View user's profile Send private message
Aneisse
100% unknown species


Joined: 07 Oct 2004
Posts: 3093
Location: Somewhere close

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

E clar...ma mut in America!
_________________
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! Smile))
http://theoldjukebox.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
pisoaia
silver member
silver member


Joined: 12 May 2003
Posts: 379
Location: Bucuresti

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 2:22 pm    Post subject: Reply with quote

Nice situations (eu deja imi exersez engleza Razz)
Back to top
View user's profile Send private message
maybe
may be


Joined: 21 Sep 2005
Posts: 4833

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 2:22 pm    Post subject: Reply with quote

LOL pe cine te gandesti sa dai in judecata?
Back to top
View user's profile Send private message
Aneisse
100% unknown species


Joined: 07 Oct 2004
Posts: 3093
Location: Somewhere close

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 2:23 pm    Post subject: Reply with quote

Eu doar alunecarea pe scari...
_________________
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! Smile))
http://theoldjukebox.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
maybe
may be


Joined: 21 Sep 2005
Posts: 4833

PostPosted: Wed Sep 13, 2006 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

LOL LOL LOL bueeey, iar mi-ai luat-o inainte Razz
Back to top
View user's profile Send private message
mariusc
gold member
gold member


Joined: 06 Jan 2005
Posts: 576
Location: :)

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 10:45 am    Post subject: Reply with quote

si mai erau cateva cazuri ..... faza cu usa glisanta si clientul grabit...a urmat o intalnire furtunoasa intre "cei doi" si a rezultat o dauna fabulos de mare pt clientul orb,chior....batut in cap ... care s-a ales cu nasul frant si restul firmelor care folosesc astfel de usi s-au pomenit ca trrebuie sa scrie pe fiecare usa..."asteptati sa se deschida".
am mai citit un articol ratacit pe un site american cu o blonda ( fara suparare asupra celor in cauza care vor citi acest post ) care a cumparat o crema de bronzat si a vrut sa o testeze de acasa..si si-a dat doar peun obraz si a iesit pe strada jumate alba, jumate bronzata...drept urmare firma producatoare i-a platit daune din cauza ca a ras lumea de ea pe strada si a trebuit sa scrie pe tubul cremei un mesaj de genul " a se folosi pe tot corpul "
iar o faza celebra a fost cu un pui de bogatas, dar doar atat..capul nu il ajuta prea mult..decat sa nu ii ploua in gat .....care a cumparat un spray de la un sex-shop pe care scrie clar ca ajuta la mentinerea penisului in erectie...vanzatorul i-a explicat ca trebuie sa aplice continutul sparyului cand penisul este in erectie...si organul se va mentine in aceasta stare timp de minim 2 ore...iar fatalaul ca nu am cum sa il numesc astfel...a folosit acel spray inainte de erectie..drept urmare...fata care urma sa guste din fructul dragostei , a trebuit sa ......"molfaie" timp de 4 ore ca sa obtina o erectie de 2 minute de la prietenul ei cult!!!
and the story continues.....more and more in the f** Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Aneisse
100% unknown species


Joined: 07 Oct 2004
Posts: 3093
Location: Somewhere close

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Unele din chestiile astea sunt atat de funny incat sunt foarte greu de crezut. Nu inteleg cum de au castigart astfel de procese. Ce credea blonda aia ca poate sa se intample daca isi da cu crema bronzanta doar pe un obraz. Doar crema pentru asta era. Dupa ce a aplicat-o erau posibile doua lucruri :1 crema sa nu fie buna si sa nu aiba efect, 2 crema sa fie buna si sa se bronzeze. Din moment ce a aplicat-o pe un obraz stiind foarte bine ce este si ce se poate intampla, nu pricep in ce temei a castigat procesul. Oamenii astia ar trebui sa plateasca daune morale intregii omeniri pentru shocurile produse din prostia lor in schimb ei primesc sume mari de bani ca daune de a firmele pe care le dau in judecata. Concluzia : prost sa fii noroc sa ai!
Nu e coreeeeeeeeeect. E ca si cum li s-ar rasplati prostia!
_________________
Daca dragoste nu e, atunci...sa facem !!! Smile))
http://theoldjukebox.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
mariusc
gold member
gold member


Joined: 06 Jan 2005
Posts: 576
Location: :)

PostPosted: Thu Sep 14, 2006 11:06 am    Post subject: Reply with quote

prost sa fi, noroc sa ai...si sa traiesti intr-o tara unde legislatia accepta toate acest idiotenii.prezinta-te in romania in fata unui avocat cu o asemenea problema, si iti da ala un sut in dos de vei crede sigur ca un sut reprezinta un pas inainte.......
this is life...believe it or not
Back to top
View user's profile Send private message
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Funny Stuff All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Portal - Bandwidth Test ( test your internet bandwidth ) - Bancuri ( cele mai bune bancuri ) - Radio Live ( posturi de radio live din romania ) - Anunturi Gratuite ( anunturi gratuite pe categorii ) - Jocuri ( spuma jocurilor flash de pe internet ) - Horoscop ( horoscopul tau zilnic ) - Subtitrari ( subtitrari filme ) - Antivirus ( scan online ) - Ziare ( ziare romanesti in ordine alfabetica ) - Vremea ( vremea in Romania ) - Taxi in Romania ( companii de taxi ) - Revista Presei ( spuma stirilor ) - Locuri de munca - Telefoane Mobile - Cazare - Jocuri Online - Jocuri Noi - Concerte - Parteneri - Program TV ( program tv in romania ) - Anunturi ( anunturi fara inregistrare )

Radio Live in Romania
- Radio - Europa FM Live - Radio 21 Live - Kiss FM live - Total Live - Pro FM Live - Guerrilla Live - City FM Live - Romantic FM Live - National FM Live

Rock FM | Radio ZU | Magic FM | National FM | City FM | Pro FM | Radio Guerrilla | KISS FM | Radio 21 | Europa FM | Radio Manele

Jocuri Online
Jocuri Actiune | Jocuri Amuzante | Jocuri Arcade | Jocuri Aventura | Jocuri Barbie | Jocuri Carti | Jocuri Casino | Jocuri Clasice | Jocuri Copii | Jocuri De Gatit | Jocuri Impuscaturi | Jocuri Indemanare | Jocuri Logice | Jocuri Puzzle | Jocuri Racing | Jocuri Shootere | Jocuri Sport


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

- WebHosting