Forum Itbox Forum Index Forum Itbox
locul unde te simti bine
 
Salut! Ce faci ? Hai si tu cu noi :) ! Ce?! Vrei sa pleci ?! :) Stai asa oleaca!
Ne-am deschis Cafenea! Te asteptam si pe tine in Cafenea la itbox.
Locul Unde Te Simti Bine!

Violenta domestica! (partea II)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Societate
View previous topic :: View next topic  
Author Message
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 2:48 am    Post subject: Reply with quote

Pt ella, de la mine fara numar Razz
Mey fato
Te-am avertizat si mai sus ca risti sa devii un subiect...

Subiectul "pietrele" bla bla... ti-am reamintit deoarece am observat ca ai o slabiciune in a comunica si te folosesti doar de "metafore" personale...
Cand ma vor durea pe mine pietrele tale...cu siguranta vei simti, si asta nu prin cuvinte.
so,
Quote:
De ce nu ma crezi ? Ce stii tu despre mine ?

Deja stiu multe....
Dc te-as crede si dc consideri ca trebuie sa te cred. Iti place sa te consideri mai presus decat ceilalti incat ajungi sa te complaci
Quote:
Nu toate femeile sunt victime, pot fi si calai.

Nu eu sustin asta ci dovezile din postarile precedente. Ca pot fi calai sau nu,..nu asta era esenta. Aici nu incercam sa incurajam calaismul(n.a) la femei ci sa sustinem pe cei slabi(victimele)
Te comporti ca o victima dornica de razbunare atunci cand incerci sa sustii ca ar exista si o varianta in care femeile pot fi crude precum subiectele negative citate de unii pana acum, insa ca noi incercam sa dezbatem nu sa promovam, razbunam sau sa ne demonstram cruzimea..
Quote:
Eronat.

Posibil ca acesta sa fie pct-ul tau de vedere, insa din moment ce refuzi cu vehementa (eronat)fara a justifica sau explica.. consider ca esti dominata doar de idei fixe , sau suferi de boala personalitatilor
Quote:
Am recunoscut
Adica accepti sa fii trasa la raspundere pt greseala facuta, nice, insa noi nu suntem Curtea Martiala ?
Quote:
Mi-am muscat surorile mai mari, ma bagam sub masa cand scriau si le muscam de picoare.

Chestiile astea cu pumnul in fatza, etc etc, muscaturile..etc etc au ajuns sa te urmareasca si sa te copleseasca si la o varsta matura
Daca te-ai privi acum in oglinda cu siguranta ai observa o alta Ella, una dominata de amintiri si regrete.. si de aici de la sine inteles de unde patima cu care iti arati dezacordul
Quote:
Esti singurul caruia piatra din mesajul meu i-a tulburat apele.

Si poate singurul caruia nu ii place jocul cu pietrele cand acestea sunt aruncate cu scop de a rani
Quote:
Un om prudent l-ar fi luat, dus la WC si-ar fi tras apa de mai multe ori sa fie sigur c-a disparut pe canal ; iar daca din nefericire ar fi calcat in el ( lumina fiind stinsa) n-ar fi inceput sa se invarta indignat prin toata casa cu el pe picoare
.
Cate greseli ai facut aici
Quote:
Un om prudent l-ar fi luat, dus la WC
In casa unui om prudent, cacatii nu sunt imprastiati prin bucatarie ...
Quote:
ar fi tras apa de mai multe ori sa fie sigur c-a disparut pe canal,
probabil , nu te contrazic, insa un om rational nu se poate speria de un cacat incat trebuie sa traga apa de mai multe ori Daca prudent nu am fost, rational cel putin ma consider....
Quote:
iar daca din nefericire ar fi calcat in el
?iar te contrazici mey. Din moment ce a calcat in,.. nu se mai numeste prudent..
Quote:
n-ar fi inceput sa se invarta indignat prin toata casa cu el pe picoare.

Te deranjeaza mirosul din casa lui sau faptul ca omul prudent incearca sa gaseasca pe cel care se face vinovat de acel cacatel din mijlocul bucatariei?
Dar i-a spune tu.. ce fel de om este acel care s-ar caca in mijlocul casei??
Quote:
In centrul atentiei ma aduce mesajul tau furios dar cu tenta psihoterapeutica.

In centrul atentiei cui? Ce atentie este imp pt tine?
Tu chiar nu ai observat ca in ultimele 2 postari la acest subiect , ai reusit sa postezi diferit fata de postarile precedente ale lui ella?
Quote:
Pe cine incerci sa vindeci , pe mine sau pe tine ?

Incerci sa induci, sa coordonezi sau sa te sustragi?
Nu incerc sa te vindec din moment ce te consideri sanatoasa, insa incerc sa dialoghez cu tine din moment ce eu consider ca asta iti lipseste...
Quote:
mult trebuie sa ma iubeasca cineva ca sa ma suporte.

Iti place sa fii in centrul atentiei, am obs, insa ceea ce ar fi trebuit sa iti spuna acel prieten ar fi trebuit sa sune cam asa " ai nevoie urgenta de cineva care sa te faca sa te simti iubita"
Stai aproape ca revin imediat Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 3:00 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
In sfarsit a aparut si a doua pesoana care a pus suflet in ce a scris.

De asta te temeai tu incat a trebuit sa ne numeri?
Quote:
ce-ai fi scris daca postarile mele n-ar fi existat ?

Nu te mai considera superioara bazandute doar pe pct tau de vedere
Si tu la randul tau ai scris aici dupa ce in prealabil cei ca tuff au incercat sa dezbata acest subiect la care ai aparut si tu
Si nu omite pe cei care au creat acest forum dandu-ti astfel posibilitatea de a te exprima
Importanta te mai consideri mey ...
Quote:
Un om nu-si bate capul, ocupat cu nimicari, sa gaseasca solutii la o problema care nu tipa in el dupa rezolvare.

Cat de inocenta esti?. Vrei sa spui ca un doctor este o pers bolnava, profesorul este o persoana afona??? Ella, pt a gasi solutia unei probleme nu trebuie neaparat sa te nasti cu dorinta de a rezolva problemele ci este deajuns sa fii doar "elev"... Problemele reprezinta un anume grad de dificultate doar pt elevi, pt profesori insa ele sunt antrenamente Si inca un aspect; profesorii au fost la inceput elevi!
Quote:
Tin sa subliniez ca ce scriu acum nu este un repros este doar o mare, mare mirare si mila pentru?..

Dar ce ai scris pana acum a fost repros?
Quote:
Fiecare om este responsabil pentru actele sale si actele de lasitate se platesc intr-un fel sau altul, desi nu suntem noi in masura sa le judecam si sa dam un verdict.

Fiecare om se face responsabil ella, nu... este, iar tu? imi pare mie sau omiti intentionat pe cei iresponsabili ?
Daca nu noi am fi cei care sa ii judecam,..atunci cine trebuie sa o faca?
Tu astepti ca iresponsabilii sa rationalizeze cu responsabilitate?
Quote:
Se spune sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti.

Si ce se spune in cazul celor dominate de ura, rautate si neomenie?
Quote:
Ce ar fi trebuit sa facem noi ?

Sa denuntam tot ceea ce nu ni se pare corect sau de bun augur societatii in care vietuim
Quote:
unosc un barbat care vazand cum un altul agreseaza o tanara a intervenit, a urmat o batai si cavalerul a intrat in spital iar fata n-a catadicsit sa-i multumeasca, era doar interesata ca prietenul ei sa nu fie denuntat la politie.

Si acest unic caz intamplat tie poate fi considerat un exemplu solid care sa te faca sa te retragi?
Quote:
Primii pasi spre vindecare sunt : recunoasterea faptului ca esti bolnav si dorinta feroce de-a scapa de boala.

Hai mey ella, ca tu chiar nu ai o baza ?
Dorinta feroce spui? Stii ce inseamna feroce?
Exista vreun moment in care sa nu promovezi cruzimea?
Ce fel de dorinta trebuie celor lipsiti de dragoste fata de aproape si cum poti implementa dragostea in bostanul celor lipsiti de omenie???
Sa stii insa de la mine ca : niciodata leul nu va privi prada cu dragoste precum nici copilul nu va privi prajitura cu ura?.
Quote:
Vrei sa-ti aduc ca proba o batista inecata in lacrimi ?

Bag de seama ca ironia ti-a devenit unica exprimare care ti-a mai ramas
Quote:
Daca fiecare s-ar salva pe el insusi omanirea ar fi si ea salvata.

Ce te face sa crezi ca omenirea a fost ceva mai bun decat ceea ce este astazi?
Dc privesti doar la rautatea omenirii?

te astept....


Last edited by marius on Sat Feb 18, 2006 8:34 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Ella
membru
membru


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 76

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 7:48 am    Post subject: Reply with quote

Somn usor ! Vise placute !
Dormi in pace !
Back to top
View user's profile Send private message
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 8:48 am    Post subject: Reply with quote

Frumoasa initiativa ta!
Multumesc ....
Back to top
View user's profile Send private message
brigadierul silvic
diamond member
diamond member


Joined: 25 Aug 2005
Posts: 1116

PostPosted: Sat Feb 18, 2006 11:01 pm    Post subject: Reply with quote

marius wrote:
Pt ella, de la mine fara numar Razz
Mey fato
Te-am avertizat si mai sus ca risti sa devii un subiect...

Subiectul "pietrele" bla bla... ti-am reamintit deoarece am observat ca ai o slabiciune in a comunica si te folosesti doar de "metafore" personale...
Cand ma vor durea pe mine pietrele tale...cu siguranta vei simti, si asta nu prin cuvinte.
so,
Quote:
De ce nu ma crezi ? Ce stii tu despre mine ?

Deja stiu multe....
Dc te-as crede si dc consideri ca trebuie sa te cred. Iti place sa te consideri mai presus decat ceilalti incat ajungi sa te complaci
Quote:
Nu toate femeile sunt victime, pot fi si calai.

Nu eu sustin asta ci dovezile din postarile precedente. Ca pot fi calai sau nu,..nu asta era esenta. Aici nu incercam sa incurajam calaismul(n.a) la femei ci sa sustinem pe cei slabi(victimele)
Te comporti ca o victima dornica de razbunare atunci cand incerci sa sustii ca ar exista si o varianta in care femeile pot fi crude precum subiectele negative citate de unii pana acum, insa ca noi incercam sa dezbatem nu sa promovam, razbunam sau sa ne demonstram cruzimea..
Quote:
Eronat.

Posibil ca acesta sa fie pct-ul tau de vedere, insa din moment ce refuzi cu vehementa (eronat)fara a justifica sau explica.. consider ca esti dominata doar de idei fixe , sau suferi de boala personalitatilor
Quote:
Am recunoscut
Adica accepti sa fii trasa la raspundere pt greseala facuta, nice, insa noi nu suntem Curtea Martiala ?
Quote:
Mi-am muscat surorile mai mari, ma bagam sub masa cand scriau si le muscam de picoare.

Chestiile astea cu pumnul in fatza, etc etc, muscaturile..etc etc au ajuns sa te urmareasca si sa te copleseasca si la o varsta matura
Daca te-ai privi acum in oglinda cu siguranta ai observa o alta Ella, una dominata de amintiri si regrete.. si de aici de la sine inteles de unde patima cu care iti arati dezacordul
Quote:
Esti singurul caruia piatra din mesajul meu i-a tulburat apele.

Si poate singurul caruia nu ii place jocul cu pietrele cand acestea sunt aruncate cu scop de a rani
Quote:
Un om prudent l-ar fi luat, dus la WC si-ar fi tras apa de mai multe ori sa fie sigur c-a disparut pe canal ; iar daca din nefericire ar fi calcat in el ( lumina fiind stinsa) n-ar fi inceput sa se invarta indignat prin toata casa cu el pe picoare
.
Cate greseli ai facut aici
Quote:
Un om prudent l-ar fi luat, dus la WC
In casa unui om prudent, cacatii nu sunt imprastiati prin bucatarie ...
Quote:
ar fi tras apa de mai multe ori sa fie sigur c-a disparut pe canal,
probabil , nu te contrazic, insa un om rational nu se poate speria de un cacat incat trebuie sa traga apa de mai multe ori Daca prudent nu am fost, rational cel putin ma consider....
Quote:
iar daca din nefericire ar fi calcat in el
?iar te contrazici mey. Din moment ce a calcat in,.. nu se mai numeste prudent..
Quote:
n-ar fi inceput sa se invarta indignat prin toata casa cu el pe picoare.

Te deranjeaza mirosul din casa lui sau faptul ca omul prudent incearca sa gaseasca pe cel care se face vinovat de acel cacatel din mijlocul bucatariei?
Dar i-a spune tu.. ce fel de om este acel care s-ar caca in mijlocul casei??
Quote:
In centrul atentiei ma aduce mesajul tau furios dar cu tenta psihoterapeutica.

In centrul atentiei cui? Ce atentie este imp pt tine?
Tu chiar nu ai observat ca in ultimele 2 postari la acest subiect , ai reusit sa postezi diferit fata de postarile precedente ale lui ella?
Quote:
Pe cine incerci sa vindeci , pe mine sau pe tine ?

Incerci sa induci, sa coordonezi sau sa te sustragi?
Nu incerc sa te vindec din moment ce te consideri sanatoasa, insa incerc sa dialoghez cu tine din moment ce eu consider ca asta iti lipseste...
Quote:
mult trebuie sa ma iubeasca cineva ca sa ma suporte.

Iti place sa fii in centrul atentiei, am obs, insa ceea ce ar fi trebuit sa iti spuna acel prieten ar fi trebuit sa sune cam asa " ai nevoie urgenta de cineva care sa te faca sa te simti iubita"
Stai aproape ca revin imediat Wink

stii numai ceea ce vrea ceea persoana k tu sa stii......acest lucru e valabil pt toate persoanele de pe net....in speta acest forum Idea
_________________
politician
Back to top
View user's profile Send private message
Ella
membru
membru


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 76

PostPosted: Sun Feb 19, 2006 9:57 pm    Post subject: Reply with quote

marius wrote:
Pt ella, de la mine fara numar Razz
Mey fato,
Cand ma vor durea pe mine pietrele tale...cu siguranta vei simti, si asta nu prin cuvinte.
so,
wink:



Sa inteleg ca ti-ai dotat pivnita cu instrumente de tortura si numai eu lipsesc de acolo ca sa-ti dai frau liber agresivitatii ?
Ma previ sa-mi tin gurita ca altfel va fi vai si amar de trupusorul meu ce va fi transat in bucatele numai bune pentru hranirea animalele carnivore de la gradina zoologica?
Back to top
View user's profile Send private message
marius
Marius


Joined: 29 Oct 2003
Posts: 4654
Location: :-)

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 9:31 am    Post subject: Reply with quote

Offfff mey ella, ce ma fac eu cu tine??
Nu tre sa iti tii gurita, ci dimpotriva, esti chiar invitata mea....

In ce priveste pietrele,.... aveai o continuare acolo unde incercam sa iti transmit ca nu imi plac acele pietre menite sa sparga capul cuiva....

brigadierul_silvic wrote:
stii numai ceea ce vrea ceea persoana k tu sa stii......acest lucru e valabil pt toate persoanele de pe net....in speta acest forum
Bine ai venit pe acest forum
Ce incercai tu sa ne transmiti acolo brigadiere?
Back to top
View user's profile Send private message
Ella
membru
membru


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 76

PostPosted: Fri Feb 24, 2006 10:46 pm    Post subject: Reply with quote

marius wrote:
Offfff mey ella, ce ma fac eu cu tine??
Nu tre sa iti tii gurita, ci dimpotriva, esti chiar invitata mea....



Draga Marius,
Inteleg ca-mi dai unda verde sa vorbesc si asa cum tu ti-ai permis sa emiti pareri despre mine si eu iti intorc favoarea si te las sa-ti vezi imaginea reflectata in oglinda ce sunt.
Te percep ca pe un contabil. Povestea ta este simpla si complexa in acelasi timp, ca orice istorie a unui om zbuciumat.
Deci, contabilul isi face constiincios datoria aplicand legile matematicii. Ca un contabil veritabil el nu se lasa pana nu ajunge la un rezultat, ?numarul? cautat, si recompensa apare din satisfactia ca logica l-a ajutat sa ajunga la aceasta cifra. El aduna scaune si n-are nici o importanta ca-s cu spatar sau fara, ca-s tapitate sau nu, din lemn sau fier forjat. Nici numarul nu are intotdeauna importanta, tot ce conteaza este ca acest contabil sa-si demonstreze lui si colegilor ca este un profesionist, un maestru.
Problema lui apare insa cand aduna oamenii pe un Forum. Aici avanseaza in grad, este administratorul acestei case de ajutor. Isi ia functia in serios, tot ce face poarta amprenta responsabilitatii asumate. Ca o gazda buna ce este, el isi hraneste oaspetii cu informatii, cu subiecte de discutie, le intinde umarul pe care sa se vaicareasca, indeplineste cu stoicism meseria de gunoier, ce sa-i faci, nu toti sunt suficient de civilizati. Un singur lucru nu face el, nu-i lasa sa fie ei insisi atunci cand nu incap in realitatea lui. Adica le amputeaza simtul umorului, le extirpa instinctele, le interzice sa rada si sa se harjoneza pentru ca realitatea lui nu permite aceste abateri de la regulile tristetii care-l macina. El sufera de-o boala grava, care netratata roade incet si mortal. El sufera de nefericire. Sursele acestei nefericiri sunt 2 : una exterioara (existenta si mizerile ei) si una interioara. Cea interioara consta in inradacinarea in niste principii inflexibile si sterpe, intr-o rigiditate dureroasa, o cataracta ce transforma orice om in umbra lui, orice culoare intr-un continuu gri.
Incearca sa nu mai vezi peste tot pietre si pocnituri din rautate. De cele mai multe ori un sut in fund este un pas inainte, si daca nu e dat d-un dusman nu exista riscul sa-ti fractureze noada.
Back to top
View user's profile Send private message
nicky
diamond member
diamond member


Joined: 19 Sep 2005
Posts: 1188
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 7:59 am    Post subject: Reply with quote

Cat de mult te inseli , Ella ! Nu il cunosti pe Marius cu adevarat !
_________________
Me,myself and I

La extrema oricarui gand este un suspin. (Paul Valery)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Ella
membru
membru


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 76

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 8:16 am    Post subject: Reply with quote

nicky wrote:
Cat de mult te inseli , Ella ! Nu il cunosti pe Marius cu adevarat !


Ai dreptate Nicky, nu-l cunosc pe Marius decat din cateva postari, iar forumul iti da iluzia ca poti cunoaste omul.

Scuza-ma, Marius, pentru mesajul anterior.
N-am vrut sa fiu rautacioasa dar se pare ca asta imi reuseste cel mai bine; caut imagini care sa zgaltzaie si ma las dusa de val.
Nici unul dintre noi doi nu are nimic de castigat din aceasta tranta.
Nu stiu daca am sa mai scriu pe forum, se pare ca nu-s facuta pentru asta.
Bafta la toti !
Back to top
View user's profile Send private message
nicky
diamond member
diamond member


Joined: 19 Sep 2005
Posts: 1188
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 8:20 am    Post subject: Reply with quote

De ce sa nu mai scrii?Poti scrie dar fi cu adevarat cea care esti si nu cea care vrei sa fii .
_________________
Me,myself and I

La extrema oricarui gand este un suspin. (Paul Valery)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Ella
membru
membru


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 76

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 8:25 am    Post subject: Reply with quote

nicky wrote:
De ce sa nu mai scrii?Poti scrie dar fi cu adevarat cea care esti si nu cea care vrei sa fii .


Din pacate asa sunt. Adica impulsiva si certareata.
Back to top
View user's profile Send private message
yyy
diamond member
diamond member


Joined: 26 Sep 2005
Posts: 821

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 8:42 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Din pacate asa sunt. Adica impulsiva si certareata.


nu te cunosc dar nu cred ca esti asa
cred ca esti nesigura pe tine
nu te supara Wink
_________________
Din moment ce exista un pret se va gasi si cine sa-l plateasca.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
nicky
diamond member
diamond member


Joined: 19 Sep 2005
Posts: 1188
Location: Bucuresti

PostPosted: Sat Feb 25, 2006 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

Ella wrote:
nicky wrote:
De ce sa nu mai scrii?Poti scrie dar fi cu adevarat cea care esti si nu cea care vrei sa fii .


Din pacate asa sunt. Adica impulsiva si certareata.


Impulsiva poate ca esti dar artagoasa m-as mira sa fii ! Si daca totusi esti chiar asa de artagoasa precum spui , care ar fi motivul?Trebuie sa existe un motiv .
Asa cum a spus si Yyy , si eu cred ca inca incerci sa te descoperi .
_________________
Me,myself and I

La extrema oricarui gand este un suspin. (Paul Valery)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
bursucelul_iubitor
gold member
gold member


Joined: 14 May 2006
Posts: 719
Location: acolo unde nici cu gandul nu gandesti...

PostPosted: Mon May 15, 2006 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

Cred ca la baza trebuie sa stea respectul, in primul rand fata de noi insine. Atunci cand ajungem sa lovim o femeie, inseamna ca nu ne mai respectam, ci respectam legea junglei. Poate de multe ori EA ne supara si vorbeste mai mult decat trebuie, ne-am gandit putin ca poate multe dintre vorbele EI sunt chiar reale? ...Multi nu ne gandim pentru ca suntem prea nervosi...
Tind sa cred si altceva, in loc sa evoluam ca rasa, eu cred ca defapt involuam...ne intreptam catre acele timpuri cand femeile erau legate cu lanturi si batute ...unora le place, chiar foarte mult...si am vazut multe femei care chiar isi doresc un asemenea barbat"Mai dur" spun ele!
_________________
"Traim sub acelasi cer dar nu avem acelasi orizont"

"Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face niciodata sa plangi"

"Dragostea se masoara in sentimente,pasiuni si iubiri, nu in minute, ore, luni sau ani"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Societate All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Portal - Bandwidth Test ( test your internet bandwidth ) - Bancuri ( cele mai bune bancuri ) - Radio Live ( posturi de radio live din romania ) - Anunturi Gratuite ( anunturi gratuite pe categorii ) - Jocuri ( spuma jocurilor flash de pe internet ) - Horoscop ( horoscopul tau zilnic ) - Subtitrari ( subtitrari filme ) - Antivirus ( scan online ) - Ziare ( ziare romanesti in ordine alfabetica ) - Vremea ( vremea in Romania ) - Taxi in Romania ( companii de taxi ) - Revista Presei ( spuma stirilor ) - Locuri de munca - Telefoane Mobile - Cazare - Jocuri Online - Jocuri Noi - Concerte - Parteneri - Program TV ( program tv in romania ) - Anunturi ( anunturi fara inregistrare )

Radio Live in Romania
- Radio - Europa FM Live - Radio 21 Live - Kiss FM live - Total Live - Pro FM Live - Guerrilla Live - City FM Live - Romantic FM Live - National FM Live

Rock FM | Radio ZU | Magic FM | National FM | City FM | Pro FM | Radio Guerrilla | KISS FM | Radio 21 | Europa FM | Radio Manele

Jocuri Online
Jocuri Actiune | Jocuri Amuzante | Jocuri Arcade | Jocuri Aventura | Jocuri Barbie | Jocuri Carti | Jocuri Casino | Jocuri Clasice | Jocuri Copii | Jocuri De Gatit | Jocuri Impuscaturi | Jocuri Indemanare | Jocuri Logice | Jocuri Puzzle | Jocuri Racing | Jocuri Shootere | Jocuri Sport


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

- WebHosting