Forum Itbox Forum Index Forum Itbox
locul unde te simti bine
 
Salut! Ce faci ? Hai si tu cu noi :) ! Ce?! Vrei sa pleci ?! :) Stai asa oleaca!
Ne-am deschis Cafenea! Te asteptam si pe tine in Cafenea la itbox.
Locul Unde Te Simti Bine!

ANOTHER KIND OF MUSIC
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Muzica
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

joi, 22 dec: DISCORDLESS - Sick

In primul si in primul rand, mare anunt: 27, 28, 29 ianuarie, la MNAC o sa fie mare festival de electro. Printre numele mari de acolo, pentru a doua oara in romania?.. MLADA FRONTA.

Dar despre asta vom vorbi alta data, respectiv la anul. Acum intereseaza ca in deschidere o sa fie d?ai nostri, respectiv DISCORDLESS.

Despre trupa, cel mai bine intrati pe link-urile astea de mai jos, dar si mai bine ascultati.


http://www.discordless.com/news.html

http://musicmoz.org/Bands_and_Artists/D/Discordless/

http://www.last.fm/music/Discordless

In afara de treburile astea, Discordless va scoate in curand album cu Sphera Noctis? va continua colaborarea cu Deviant pe partea de synth-uri? si multe alte trebi?

Pentru contact, guestbook-ul de pe primul link
sau
[email protected]
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 10:53 am    Post subject: Reply with quote

vineri, 23 dec: CREP - Parfum

CREP:
- tesatura subtire. Crep satin - tesatura cu una din fete mata si cu cealalta lucioasa;

- bucata dintr-o asemenea tesatura de culoare neagra, care se poarta la brat, la rever sau la palarie in semn de doliu;

- doliul invizibil pe care fiecare dintre noi il poarta, constient sau nu.

Piesa "Parfum", cu Viorel (orchestra-man), face parte din proiectul "CREP", aflat in desfasurare si care cuprinde mai multe piese

Paul Danciu
[email protected]


Crep a fost ultima piesa din bucata de AKM dedicata proiectelor romanesti. Voi reveni in curand cu alte productii autohtone mai putin cunoscute, nu de alta dar am un respect deosebit pentru oamenii astia care trec peste vaitaturile mioritice si chiar fac ceva. Sper ca datorita lor voi putea sa ma duc la un concert cu trupe romanesti si sa am pentru prima oara senzatia ca am dat prea putin pe bilet. Stiu ca sper mult, dar inceputuri sunt. Au aparut trupe care canta niste treburi la care acum cativa ani nici nu visam. Asa ca lucrurile merg inspre bine.


?. Si cam asta a fost.


Pe cei care s-au inscris abia acu, ii anunt ca azi este ultima zi de AKM pe anul asta. Pauza va dura pana? nu stiu exact. Probabil undeva in jurul datei de 9 ianuarie. Pana atunci insa, anuntati-va prietenii ca pe 27, 28, 29 ianuarie este festivalul de electro de la mnac la care va participa si MLADA FRONTA.

SARBATORI FERICITE!
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Tue Jan 10, 2006 12:44 am    Post subject: Reply with quote

Luni, 9 ianuarie - TERMINAL CHOICE - Animal (Hocico Mix)

Neata, Salut, Lamultean, etc!

Si ca sa fie inceputul corect, merge o veste buna: festivalul electro de la MNAC din 27 ? 29 ianuarie. Deocamdata atasez programul, urmand ca pe viitor sa revin cu amanunte despre trupe, bilet si altele.

Vineri 27 Ianuarie
19h00
Yvat&Cut (Romania , IDM)
Fennesz (Noise)
Je??? T?hne na Berl?n (Cehia, Electronic)
Gojira&Kosak/ visuals Mika (Romania , Electronic)
DJ Elephant Power

Sambata 28 Ianuarie
19h00
Brazda lui Novac/ Mika visuals: Dilma (Romania , IDM)
Mlada Fronta (Franta, Experimental , tribute to John Carpenter)
Rec_Overflow
Materidouska (Cehia , electronic)
Jason Forest/ Donna Summer

Duminica 29 Ianuarie
19h00
Aoki Takamasa & Tujiko Noriko (Japan , Programmed electro with vocals)
Discordless (Romania ,Industrial , Powernoise , Ambiental)
Electronicat (Electropunk)
My Robot Friend (New York)
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Tue Jan 10, 2006 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

Marti, 10 ian ? ALIEN SEX FIEND ? Wild Women (Altered State of America)


Ieri pe [email protected] a fost trimisa o stire care m-a spart. E prea misto ca sa nu o dau mai departe, asa ca voila:

US arrests Leaether Strip fan with words 'suicide bomber' written in
his journal

It looks like a first victim has fallen under the spell of Leaether
Strip's "Suicide Bombers" EPCD. Reuters reports that an airline
passenger with the words 'suicide bomber' written in his journal was
arrested by the FBI when his plane arrived in San Jose, California, on
Wednesday, January 4th. The man was able to explain that the words
referred to the music by Claus Larsen and was free to go after hours
of interrogations. The fan was observed by fellow passengers as having
a journal and hand written on the journal were the words 'suicide
bomber'. That, combined with the fact that he was clutching a back
pack and 'acting a little suspiciously' prompted law enforcement to
act so the FBI declared in a statement. Authorities boarded the plane
and arrested the man on the Frontier Airlines plane. Alfa Matrix and
Leaether Strip have asked the fan to make his identity known so that
he can be compensated in a musical way for the trouble undergone. It
is not the first time that Alfa Matrix faces the US authorities. In
2001 the US customs seized hundreds of copies from Mnemonic's debut
album because needles were found in several limited boxes in the same
pack. It was only after an intervention by the Belgian embassey that
the stock was delivered.

Tare nu? Iar asta vine imediat dupa ce am aflat de un austriac caruia i s-a interzis accesul pe teritoriul americii pe motiv ca omul, cardiac fiind, avea atasat de inima un peacemaker. Tipul a fost intors din drum (de pe aeroportul din New York, nu de pe ala din Viena) cu recomandarea ca pe viitor sa vina cu radiografie si declaratie de la doctor precum ca treaba aia nu explodeaza.
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 9:56 am    Post subject: Reply with quote

Miercuri, 11 ian ? MASSIV IN MENSCH ? Massiv In Mensch (feat. George Salatic)

Am promis amanunte despre ROKOLECTIV luati amanunte: biletul la va fi 15 RON pe zi sau 35 RON pe trei zile.

Si ca sa mai umplu din spatiu, uite site-ul de la Electronicat, omul care va performa duminica, 29 ian.

http/www.electronicat.com/

Si cum piesa cu Electronicat nu aveam, am ales Massiv in Mensch care si ei e lauda ca amesteca in mod fericit techno, industrial si punk.

http/www.massiv-in-mensch.de/
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 12:42 pm    Post subject: Reply with quote

Joi, 12 ian ? PENIS FLYTRAP - The Dead Hate The Living


Eu personal am avut de cand ma stiu o problema cu Eminescu. Pur si simplu nu mi-a placut niciodata. Nu simteam nevoia sa ma plimb aiurea pe sub diversi arbori doar pentru a le remarca imparitatea, nu recitam luceafaru la petreceri si nu mi se umplea curu de lacrimi la mirosul ceaiului de tei. Nici reducerile de la Plafar nu ma atrageau prea tare.
Totusi, toate astea sunt mizilic in comparatie cu profesorii de romana pe care i-am avut de-a lungul experientei mele cu scoala. ?Geniul pustiu?, ? poetul nepereche?, ?Luceafarul poeziei romanesti? si alte cacaturi d?astea din care nu erau in stare sa iasa. Toata polologhia lor era bazata pe un manual terfelit si eventual o editie scoalareasca, un fel de ?best of? Eminescu pe care o plimbau din gimnaziu pana in facultate.
Spre marea lor surpriza, Eminescu a mai scris si alte treburi, dar pentru asta trebe sa cauti si sa citesti, ceea ce pentru unii e greu.

Dar sa nu mai lungesc treaba si sa ajung unde ma doare: joi (adica azi), la Club A de la ora 18.00 se intampla o ceva care merita atentia: ? Eminescu interzis minorilor?

Despre ce e vorba? Despre niste texte pe care nu le veti auzi niciodata din gura unui profesor decat daca sunteti foarte norocosi. Asa ca, in cazul in care mai sunteti prin scoli, ar fi bine sa aruncati un ochi si o ureche p?acolo. E drept, ce veti auzi nu o sa va asigure in veci un zece la vreo lucrare, dar macar pentru expresia de pe fata profului si tot ar merita sa stiti despre

?Ah cum nu-i aicea nime
Să mă scap de m?ncărime
Să storc boţul ?ntre craci
Să-i sug măduva din saci?

?Eminescu interzis minorilor? ? joi, 12 ianuarie, ora 18.00, Club A
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Fri Jan 13, 2006 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

VINERI, 13 IAN - K.M.F.D.M. - Flesh


Azi text ioc pe motiv de multe anunturi.

Mai intai, s-a pus lista corecta si programul definitiv (sper) pentru festivalul electro de la MNAC pe www.rokolectiv.ro

(Poate le zice cineva alora de la rokolectiv ca suntem deja in 13 si site-ul e INCA in constructie. Care orcum e ceva fata de site-ul mnac unde nu se gaseste nici cea mai mica informatie despre event-ul organizat acolo.)


Mai al doilea, azi concerte:

LUNA AMARĂ UNPLUGGED la Club A
de la ora 18.00
http/www.cluba.ro


LOST si HATHOR la Viking,
de la ora 21.00
http/www.metalhead.ro/concerts.php
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Mon Jan 16, 2006 11:23 am    Post subject: Reply with quote

Luni, 16 ian - ENDYMION - The Core


Linkuri cu o parte din cei care vor veni pe 27, 28, 29 ian la rokolectiv:


Christian Fennesz http://www.fennesz.com

DJ Elephant Power http://www.djelephantpower.com

Brazda lui Novac http://www.brazdaluinovac.go.ro

Mlada Fronta http://www.mlada-fronta.com

Rec_Overflow http://www.recoverflow.tk

Materidouska http://www.materidouska.muteme.cz

Jason Forest aka Donna Summer
http://www..com/DS-bio/bio-main.html

Discordless http://www.discordless.com

Electronicat http://www.electronicat.com

My Robot Friendhttp://www.myrobotfriend.com
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Mon Jan 23, 2006 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

MY ROBOT FRIEND & PRINCESS ? Canada

Background

New York ?s My Robot Friend is an elusive and mysterious carbon-based machine.With his neon-glowing torso, combustible body parts and incendiary music, My Robot Friend has been shocking and exciting audiences with his strange and stimulating live performances. He has opened for acclaimed artists such as Le Tigre,Herbert and Zombie Nation. Pre-programmed with musical influences such as Devo, Kraftwerk and the B52s, his synthetic pop aims to infiltrate the overwhelmingly artificial world of pop.



Facts:

Rumors and gossip about My Robot Friend have been spreading like wildfire so we have provided the following fact sheet to aid you in knowing the truth:

1.My Robot Friend performs a song about Mariah Carey with an 80-year old performance artist named Bingo Gazingo.
2.My Robot Friend has made surprise guerrilla appearances in shopping malls, nursing homes and yachts, scaring and delighting many people.
3.My Robot Friend has been fined and arrested several times, but never convicted since there are no laws currently restricting flagrantly deviant behavior by robots.
4.My Robot Friend has a penis that is capable of shooting out flames, sparks and confetti.
5.My Robot Friend sings many songs about sexual intercourse with male and female humans but is, in fact, a robosexual who neither desires, nor is capable, of having sex with human beings.
6. My Robot Friend used to be in a band called princess with autojulie3000 and miguel gutierrez. before they broke up, they had lots of fun? and recorded a song about wanting to have sex with canada (the country).

www.myrobotfriend.com

ps: s-au pus in vanzare biletele la rokolectiv www.rokolectiv.ro
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Tue Jan 24, 2006 9:24 am    Post subject: Reply with quote

marti, 24 ian: ULVER - Christmas

Azi AKM este opera lui Marius de la Discordless. Adica el a ales piesa, el a scris textul. Deci:



"Am si eu ca tot omul prejudecati.
Una dintre ele ar fi ca rockerii nu pot face muzica electronica sau de avantgarda decenta, fara a fi kitschioasa sau fara sa sune odios. Stati stati, inainte de a arunca cu rosii (scumpe in piata, gasiti mai ieftine la Billa) vreau sa va zic ca exact ca tot omul cu prejudecati mai gasesc si chestiuni care sa imi arate cat de mult ma insel. Despre ce e vorba? Pai despre ultimul album lansat de Ulver, "Blood Inside". Mi-a fost prezentat albumul asta ca o chestie inovatoare, chestie cu care tot nu sunt de acord, nu se poate vorbi de inovatie pe "scena" pe care au intrat Ulver acum, chestiunile de pe album sunt facute si refacute de multi altii inaintea lor. Insa se poate vorbi de inovatie in lumea Ulver in primul rand, care au trecut de la o formatie black, au experimentat cu idm pentru niste coloane sonore iar acum au ajuns sa scoata un album care este peste proiecte asemenatoare cum ar fi Coil (rip JB, cu care impartaseau si aceeasi obsesie pentru William Blake) sau Psychic Tv. In al doilea rand e inovatie in lumea metal, aici fiind destul de clare treburile cred.
Zic peste si ma refer la productie, concept si nu in ultimul rand voce.
Nici nu se putea altfel cred, cel mai urat album Ulver de catre blackmetalisti e preferatul meu.
Impreuna cu asta incercati sa ascultati si Coil - Ape of Naples .
Gata, acum puteti sa aruncati cu rosii? vin cu cosul."

Marius C.

[email protected]
www.discordless.com

PS: Pe Discordless il puteti vedea in concert duminica, 29 ianuarie la MNAC, la rokolectiv.
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
Airman04061969
Big Diamond


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 2396
Location: Addison (Texas)

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 10:27 am    Post subject: Reply with quote

"Totusi, toate astea sunt mizilic in comparatie cu profesorii de romana pe care i-am avut de-a lungul experientei mele cu scoala. ?Geniul pustiu?, ? poetul nepereche?, ?Luceafarul poeziei romanesti? si alte cacaturi d?astea din care nu erau in stare sa iasa. Toata polologhia lor era bazata pe un manual terfelit si eventual o editie scoalareasca, un fel de ?best of? Eminescu pe care o plimbau din gimnaziu pana in facultate"

Vorba, poetului, saracul "Capul tau privit la luna/Seamana c-un cap de ...." Mai citeste "Epigonii" sau "Scrisoarea I" inainte de a te apuca de comentarii literare, neicusorule ! Faptul ca Eminescu a scris si poezii porcoase (au mai scris si altii, vezi Minulescu, Toparceanu, etc.) nu te scuza pe tine sa faci de kko poetul nostru national. Pacat de profesorii aia de romana ca te-au trecut clasa. Nu meritai !
_________________
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
nocturna
membru
membru


Joined: 21 Jan 2005
Posts: 266

PostPosted: Wed Jan 25, 2006 11:36 am    Post subject: Reply with quote

Airman, autorul de mai sus va primi mesajul tau si probabil astfel nu te vei mai certa de unu' singur, desi nu garantez. indicat e sa intelegi ca toti avem drepturi si opinii.
---------------
Miercuri, 25 ian - MLADA FRONTA - H2O

Primul album Mlada Fronta era foarte aproape ca stil de Ministry si Young Gods. Al doilea album era o cotitura de 180 de grade, adica trecuse de la aggro la trance. Al treilea LP Mlada Fronta lasa balta tot ce experimentase pana atunci si o pune de un noise in toata legea pentru ca in continuare timp de alte trei albume sa se ocupe de atmosferic si ambiental.

La o prima vedere e o varza de nedescris in muzica omului astuia. Gresit. Daca asculti fiecare album (nici macar nu trebe sa o faci cu atentie) o sa descoperi ca, desi stilul difera de la album la album, exista totusi ceva care le leaga si da senzatia de unitate.

In plus, Remy Pelleschi (aka Mlada Fronta) se ocupa de aproape tot ce inseamna trupa sa: compus, cantat, procesare, inregistrare, suport video, filmat, montat, editat, etc, etc, etc.

Cine vrea sa stie mai multe, ori se duce la om pe site, adica la www.mlada-fronta.com ori vine sa il vada live la MNAC pe 28 ianuarie, adica sambata asta.

In alta ordine de idei, pentru cei care mai asculta si alte treburi, la Club A se va lansa joi, 26 ianuarie, adica maine, cartea lui Doru Ionescu ?TIMPUL CHITARELOR ELECTRICE: Jurnal de calatorie in arhiva TVR?.

Din pacate, intrarea se face doar pe baza de invitatii, urmand ca o a doua lansare, aia pentru public sa fie candva saptamana viitoare (31 ianuarie dupa cum scrie pe site www.cluba.ro )
_________________
A.K.M. powered by another.ro
Back to top
View user's profile Send private message
neatza
junior
junior


Joined: 21 Nov 2005
Posts: 8

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 12:07 am    Post subject: Reply with quote

Airman04061969 wrote:
nu te scuza pe tine sa faci de kko poetul nostru national. Pacat de profesorii aia de romana ca te-au trecut clasa. Nu meritai !


pisi, inainte sa dai cu mucii in fasole iti recomand sa rogi si tu pe cineva cu un IQ (coeficient de inteligenta adica) mai serios sa iti explice ce am scris eu acolo.

si cand o sa ti se explice, o sa intelegi ca nu numai ca nu l-am facut de cacat pe "poetul nostru national" ba, din contra, am facut publica invitatia catre un cenaclu literar unde, printre altele, se citeau si poezii mai putin cunoscute ale lui Emy. asa ca lasi vrajeala asta de prost gust.

iar in al doilea rand, cand mai tii prelegeri despre apararea reputatiei vreunui scriitor, fie el si mort, ai bunul simt de a te exprima corect.
si pentru ca sunt sigur ca o sa ma intrebi ce nu e corect in ceea ce ai scris, iti arat:
Airman04061969 wrote:
Vorba, poetului, saracul


adica daca puneai "saracul intre virgule, intelegeam. dar asa cum ai facut tu... a-propos: tu cum ai trecut clasa?
Back to top
View user's profile Send private message
FireEyes
Gazda voastra


Joined: 12 May 2003
Posts: 3875
Location: Romania

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 1:12 am    Post subject: Reply with quote

neatza, behave!
Il cunosti prea putin pe Airman.
Consider ca ar fi cazul sa iti ceri scuze si sa va impacati.
Oricum, replica ta fost mai putin frumoasa si lipsita de fair play.
_________________
Mihaita
itbox - Telefoane Mobile - Bancuri - Jocuri - Radio Player
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Airman04061969
Big Diamond


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 2396
Location: Addison (Texas)

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 9:53 am    Post subject: Reply with quote

Intr-adevar, Fireeyes, nu ma stie prea bine ! Da, e adevarat, am uitat o virgula ! Poftim: ,,,,,,,,,,,,,,,. Asta ca sa ai de rezerva ! Cat priveste IQ-ul, o lasam moarta. Tocmai ai demonstrat cat de ridicat este al tau. As of now you are oficially ignored !
_________________
Bogdan Voicu
("Good judgement comes from experience but experience comes from a lot of (previous) bad judgements").
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Reclama






Posted:     Post subject: Acorda-ne putina atentie

Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Forum Itbox Forum Index -> Muzica All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Next
Page 3 of 20

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Portal - Bandwidth Test ( test your internet bandwidth ) - Bancuri ( cele mai bune bancuri ) - Radio Live ( posturi de radio live din romania ) - Anunturi Gratuite ( anunturi gratuite pe categorii ) - Jocuri ( spuma jocurilor flash de pe internet ) - Horoscop ( horoscopul tau zilnic ) - Subtitrari ( subtitrari filme ) - Antivirus ( scan online ) - Ziare ( ziare romanesti in ordine alfabetica ) - Vremea ( vremea in Romania ) - Taxi in Romania ( companii de taxi ) - Revista Presei ( spuma stirilor ) - Locuri de munca - Telefoane Mobile - Cazare - Jocuri Online - Jocuri Noi - Concerte - Parteneri - Program TV ( program tv in romania ) - Anunturi ( anunturi fara inregistrare )

Radio Live in Romania
- Radio - Europa FM Live - Radio 21 Live - Kiss FM live - Total Live - Pro FM Live - Guerrilla Live - City FM Live - Romantic FM Live - National FM Live

Rock FM | Radio ZU | Magic FM | National FM | City FM | Pro FM | Radio Guerrilla | KISS FM | Radio 21 | Europa FM | Radio Manele

Jocuri Online
Jocuri Actiune | Jocuri Amuzante | Jocuri Arcade | Jocuri Aventura | Jocuri Barbie | Jocuri Carti | Jocuri Casino | Jocuri Clasice | Jocuri Copii | Jocuri De Gatit | Jocuri Impuscaturi | Jocuri Indemanare | Jocuri Logice | Jocuri Puzzle | Jocuri Racing | Jocuri Shootere | Jocuri Sport


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

- WebHosting